100-lecie LCI

III Festival “Sounds from the Heart”

Priorytetowy program Lions Clubs International Foundation „SightFirst – Ratujmy wzrok”, krakowskie Kluby Lions (Stare Miasto, Bona Sforza, Śródmieście, Stańczyk)

wsparły inicjatywą zorganizowania w listopadzie 2013 r. I Światowego Festiwalu Piosenki dla Niewidomych „Głos z serca”.

Zwycięzcami I edycji byli:

I Nagroda – Gražvydas Sidiniauskas, Litwa

II Nagroda – Anna Rossa, Polska

III Nagroda – Silvia Mattia, Włochy

Nagroda Publiczności – Łukasz Żelechowski, Polska

Lions World Song Festival “Sounds from the Heart” to pomysł krakowskich LC na budowanie świadomości dotyczącej skali potrzeb ludzi z problemami wzroku.

Niemal od początku działalności organizacja LCI pomaga niewidomym na całym świecie. To właśnie lioni wprowadzili i wypromowali „białą laskę” jako identyfikację osoby niewidomej.

 

Konkurs jest dedykowany utalentowanym wokalistom z dysfunkcją wzroku – niewidomym lub niedowidzącym, którzy nie funkcjonują w środowisku profesjonalnych muzyków. Dzięki konkursowi mogą zostać zauważeni i rozpocząć prawdziwą karierę zawodową.

Miejscem Festiwalu jest Kraków, miasto wyróżnione przez Komisję Europejską w finale konkursu  Access City Award  2011 za inicjatywy ułatwiające życie osobom niepełnosprawnym.  Do osiągnięć Krakowa w tym zakresie należy m.in. stworzenie specjalnej trasy turystycznej dla niewidomych, która dzięki makietom, mapom i technologii GPS udostępnia dziedzictwo kulturowe Krakowa także osobom niepełnosprawnym.

 

Patronat honorowy przyjęli:

 

 

 

 

 

Zwycięzcy II Festiwalu Piosenki dla Niewidomych „Głos z serca”:

I Nagroda – Szilvia Agardi, Węgry

II Nagroda – Hlynur Thor Agnarsson, Islandia

III Nagroda – Izabela Diana Ihnatiuc, Włochy

Nagroda Publiczności – Szymon Wasiłowicz, Polska

W obu poprzednich edycjach wzięli udział wokaliści z 13. krajów, od Islandii po Gruzję, a także z USA. Artystów wsparło aż 50 Lions Clubs!

 

Cel Festiwalu to stworzenie wyjątkowej okazji do promowania talentów niewidomych i niedowidzących artystów. Może to być początek ich kariery wokalnej. Uczestnicy mają zapewniony program turystyczny, dostosowany do potrzeb osób niewidomych.

Do III edycji Festiwalu przyszły zgłoszenia z: Belgii, Czech, Francji, Gambii, Gruzji, Holandii, Maroko, Meksyku, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Włoch.

Oficjalna lista wokalistów zakwalifikowanych do Festiwalu, którzy wystąpią na koncertach w Krakowie, zostanie ogłoszona 31 lipca.

III Międzynarodowy Festiwal Piosenki dla Osób Niewidomych i Słabowidzących „Sound of the Heart” jest jedną z najważniejszych imprez w Polsce z okazji 100-lecia powstania ruchu lions.

Festiwal odbędzie się w  Krakowie w dn. 2-4.11.2017.

Elżbieta Karasiewicz
BC Szczecin Gryf
(Dziękuję Agnieszce Michniewskiej za pomoc w zebraniu materiału)

 

 

Jedno przemyślenie nt. „III Festival “Sounds from the Heart””

  1. Lions Festival Office mówi:

    Dziękujemy za pomoc w propagowaniu projektu i zapraszamy serdecznie wszystkich Lionów do włączenia się w projekt!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *